(PL) Teleskop Levenhuk Discovery Sky T50 z książką
Symbol: 79280
Dostępność: 2 szt.
Cena: 255.00
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Symbol: 79280
Dostępność: 2 szt.
Cena: 255.00

Discovery Channel informuje, bawi i inspiruje widzów na całym świecie, ukazując różnorodność i niesamowitość świata. Umożliwiamy milionom osób odkrycie i zaspokojenie swojej ciekawości. Discovery to fascynujące połączenie opowieści z różnych gatunków, w tym związanych z nauką i technologią, eksploracją, przygodami czy historią. Przedstawiamy także sylwetki osób, miejsca i organizacje kształtujące nasz obecny świat.
Z dumą przedstawiamy układ optyczny serii Discovery wyprodukowany przez firmę Levenhuk i zaaprobowany przez Discovery.
Teleskop Levenhuk Discovery Sky T50 to bogato wyposażony refraktor do podstawowych obserwacji astronomicznych. Nie wymaga specjalistycznego ustawiania, ponieważ jest łatwy w obsłudze i zawiera wszystkie niezbędne akcesoria do prowadzenia obserwacji. Zestaw zawiera także książkę „Kosmos. Niepusta pustka". Teleskop jest idealny do obserwacji Księżyca i obiektów naziemnych. Umożliwia obserwowanie wielu obiektów w przestrzeni kosmicznej, jednak ich drobniejsze szczegóły nie będą widoczne. Teleskop jest sprzedawany w kolorowym, markowym opakowaniu, przez co doskonale nadaje się na prezent.
Wszystkie zalety teleskopu widać od razu po wyjęciu go z pudełka. Okulary o dwóch różnych powiększeniach i soczewka Barlowa pozwalają prowadzić obserwacje z maksymalnym powiększeniem, a lustro diagonalne ułatwia obserwowanie obiektów naziemnych. Optyczna luneta nastawcza pomaga ustawić teleskop dokładnie na żądanym obiekcie.
Montaż azymutalny ma pokrętło umożliwiające podnoszenie i opuszczanie teleskopu oraz obracanie go w lewo i prawo. Statyw jest wykonany z aluminium, a wysokość jego nóg można indywidualnie regulować, tworząc tym samym stabilną platformę do obserwacji na praktycznie dowolnej powierzchni.
Skarbnica wiedzy „Kosmos. Niepusta pustka." jest użytecznym dodatkiem do zestawu. Napisano ją ciekawym językiem i uzupełniono kolorowymi ilustracjami. Książka opisuje szereg obiektów astronomicznych: Słońce, planety i ich satelity, meteoryty oraz komety, odległe gwiazdy itp. Książka zawiera także podstawowe informacje o obserwacjach astronomicznych oraz znajdowaniu obiektów na niebie. Wyjaśnia także budowę teleskopu.
Najważniejsze właściwości:
Zawartość zestawu:
| Marka | Discovery |
| Gwarancja | 10 lat |
| EAN | 5905555015347 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 72x23x9 cm |
| Masa przesyłki | 1.91 kg |
| Konstrukcja optyczna | refraktor |
| Materiał układu optycznego | szkło optyczne |
| Powłoka układu optycznego | standardowa |
| Średnica soczewki obiektywowej (apertura), mm | 50 |
| Ogniskowa, mm | 600 |
| Ogniskowa, mm | od 0 do 10 |
| Maksymalne powiększenie, x | 100 |
| Liczba przysłony | f/12 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 2.79 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 11 |
| Okulary | 20 mm (30 razy), 6 mm (100 razy) |
| Średnica tubusu okularu, cale | 0,96 |
| Soczewka Barlowa | 3x |
| Szukacz | optyczna, 2 razy |
| Tubus ogniskujący | z listwą zębatą |
| Statyw | aluminiowy |
| Wysokość statywu (regulowana), mm | 650-1250 |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | elewacyjno-azymutalny |
| Materiał tubusu | tworzywo sztuczne |
| Poziom zaawansowania | dla dzieci |
| Poziom trudności składania i montażu | bardzo łatwe |
| Obserwowane obiekty | obiekty naziemne, planety Układu Słonecznego |
| Zaawansowany zestaw | yes |